___Cafe-Rock___

Cafe-Rock'a Hoşgeldiniz!!
 
PortalliPortalli  AnasayfaAnasayfa  GaleriGaleri  SSSSSS  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Üye ListesiÜye Listesi  Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları  Giriş yapGiriş yap  

Paylaş | 
 

 Teoman`la Acı Bir Sohbet

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Misafir
MisafirMesajKonu: Teoman`la Acı Bir Sohbet   Salı Şub. 12, 2008 1:35 pm

`Söz Müzik Teoman` albümünde birbirinden ünlü sanatçılar Teoman`ın eski şarkılarını yorumladı. Yeni şarkı üretemediğini söyleyen Teoman kendisiyle yüzleştiğini belirterek ekledi: Yaz aylarında İstanbul`u terk edip bir köye taşınacağım. Ruhumu geri getirmek için bedenimi alıp başka yerlere götüreceğim!.


Önümüzdeki günlerde çıkacak `Söz Müzik Teoman` adlı albümünde, Sezen Aksu, İzel, Candan Erçetin, Nil Karaibrahimgil, Yalın, Mirkelam, Yaşar, Yavuz Bingöl gibi birbirinden ünlü isimler Teoman`ın şarkılarını seslendirdi. Rock müziğin sevilen sesi Teoman albümde kendi sesinin olmamasını "Onlar çok güzel yorumladılar" diye açıklıyor ve artık yeni şarkı yapamadığını da itiraf ediyor. "Kendine hayrı olamayan bir Teoman oldum" diyen sanatçı, yakında bir köye yerleşmek üzere İstanbul`dan da gidiyor! Ardında sansasyonlarını, kadınlarını, alkolü ve bir an evvel kurtulmak istediği şöhreti bırakarak...

* Albümdeki şarkıları neden başkaları seslendirdi?
Şarkıları düet yapacaktık ama sonra baktım onlar şarkılarıma yeni bir ruh kattılar. Onu bozmak istemedim.

ÜRETEMİYORUM!
* Albümde neden hiç yeni şarkı yok?
Hem elimde yeni şarkı yoktu hem de canım yeni şarkılar yapmak istemiyordu. Şarkı yapma hevesim yok. Yeni şarkı üretemiyorum. Çünkü anlatacak hikayem kalmadı. Kariyerimi devam ettirme adına `zorlama` şarkılar yapamam.

* Kariyer kaygısı taşımıyor musunuz?
Hayal ettiğimden, beklediğimden, istediğimden daha ünlü olmuş biriyim. Bu nedenle de rahatım. Benim artık bu hayatta tek amacım var: Her anımda mutlu olmak! Ünlü olmak beni mutlu etmiyor...

* Üzerinize çok mu fazla gelindiğini düşünüyorsunuz?
Evet, bana çok fazla yükleniliyor. Bu da benim hevesimi köreltiyor. Neden yükleniliyor? Çünkü ünlüyüm... Ve ünlü olmanın bedelini ödemek istemiyorum! Artık gözü dönmüş bir şekilde çalışmak, dibi karanlık şöhretliler kuyusunda yitip gitmek istemiyorum.

BAHÇEMDE İNEK BESLEYECEĞİM
* Maddi kaybınızın ne kadar olacağını hesapladınız mı?
Ben zaten sahip olmayı hayal ettiklerimden çok fazlasına sahip oldum. İlk zamanlar ünlü olmaktan hoşlandım ama şöhretin benim ruhuma ters bir olgu olduğunu artık iyice anlamış durumdayım. Ruhumu geri getirmek için ben bedenimi alıp başka yerlere götüreceğim. İstanbul`u terk ediyorum. Önümüzdeki yaza kadar ayrılmış olacağım. Küçük bir köye yerleşeceğim. Evimin önünde sebze-meyve yetiştireceğim. Belki ineğim ve tavuklarım da olur. Bir çiftlik hayatı yaşayıp, beni sıkan her olumsuzluktan uzak kalacağım. Özellikle de şöhretten. Ruhumu ancak o zaman geri getirebilirim.

* Bir anlamda inzivaya mı çekiliyorsunuz?
İnziva değil, ama bunca zaman boşu boşuna çok çalışmışım. Nasıl bir hırs girdiyse içime, kendimi kaybetmişim. En sevdiğim arkadaşlarımı bile zaman gelmiş 3-4 yıl hiç görmemişim...

* Geleceğinizi garantilediniz mi?
Gelecek kaygım yok. Şöhretimin biteceğinden söz ediyorsanız, zaten artık ünlü biri olmak istemediğim için İstanbul`u terk etme kararı aldım. Paradan söz ediyorsanız, beş tane evim var. Onların getirileri bana yeter de artar bile. Üstelik birikmiş param da var. Bekar adamım, çocuğum da yok.

HİÇBİR KADINI KANDIRMADIM
* Belki bir gün evlenmek istersiniz?
İstiyorum zaten. Boy boy çocuklarım olmasını da istiyorum. Ama iki yıldır bir sevgilim bile yok. Bir gün ailem olsa da sahip olduğum evler ve nakit param hepimize yine yeter. Şu anda bile bana fazla geliyor.

* `İki yıldır sevgilim yok` dediniz, oysa biz sizi hep değişik kadınlarla görüyoruz...
Benim 20 yılda sadece beş tane sevgilim oldu. Yani ilişki yaşadığım kadınlar arasında sadece beşine aşık oldum. Onun dışında bana haz vermeyen çok sayıda ilişkiler yaşadım. O ilişkileri de `günübirlik kadınlar` olarak tanımlamak istemiyorum, ayıp olur. Ne var ki hayatıma giren diğer kadınların benden beklentileri, benim onlardan beklentilerim ortadaydı. Hiçbir kadını kandırmadım.

* Bir gazeteciye şöhretin size yaşattığı sıkıntılardan dolayı mı yumruk attınız?
Gazeteci beni arkamdan çekti. Verdiğim tepki bir refleksti. Şiddete bu kadar karşı biri olarak eğer ben birine vurabiliyorsam sınırı geçmişim demektir.

* Çevrenizdekiler aldığınız bu radikal kararlara nasıl tepki gösterdi?
Bu Teoman`dan, kendime olmadığı gibi çevremdeki hiç kimseye de fayda yok. Ailem ve arkadaşlarım kararlarımı destekliyor.* `Vatandaş Teoman` `ünlü Teoman`ı gömecek

İyiye doğru bir değişim yaşıyorum. Daha doğrusu kişiliğime geri dönüş dersek daha doğru olur. Şöhret olduktan bugüne kadar olan dönemi analiz ettim. Çıkan sonuç şu: Bugüne kadar pek yanlış bir hayat tarzı edinmişim. Hep günübirlik yaşamışım. Günübirlik yaşayınca hayatınızda olan herşey doğal olarak günübirlik oluyor. Şimdi kendime anlamlı bir hayat kurmanın peşindeyim. Gerçek Teoman şöhret olduktan sonra görünen Teoman değildir... Gerçek Teoman, şöhret olmadan önceki `Vatandaş Teoman`dır. Şöhret beni benden uzaklaştırdı... `Ünlü Teoman`, `Vatandaş Teoman"ı canlı canlı bir yerlere gömmüş, fark etmemişim. Yaşamak isteyen `Vatandaş Teoman` elini topraktan çıkarıp hayata yeniden sarıldı. Gömüldüğü yerden çıkan `Vatandaş Teoman`ın ilk işi `Ünlü Teoman`ı kendisini gömdüğü yere gömmek olacak.

* Kendi uyanış dönemimdeyim!
* Bütün bu radikal kararları bir gazeteciye attığınız yumruk sonrası mı aldınız?
İstanbul`dan uzaklaşmaya zaten karar vermiştim. Yumruk sallamış olmam bana aldığım kararın doğru olduğunu gösterdi.

* Şöhretli hayat özlerseniz geri dönmek zor olmayacak mı?
Özlemem. Ben zaten şöhret olmadan önceki mutlu hayatıma gidiyorum

* Belki de hassas bir dönemdesiniz...
Hassas bir dönemde değilim. Uyanış dönemindeyim. Çevreme bakıyorum herkes mutsuz. Ben istediğim kadar mutlu olayım, çevremdekiler mutsuzsa beni de zehirliyorlar. Gazetelere bakıyorum Ergenekon diye bir örgüt kurulmuş, sevdiğim yazarlara veya sanatçılara suikast planları yapmışlar. Herkes birbirini öldürmek istiyor. Kimse elindekiyle yetinmeyi kabul etmiyor. Herkes daha fazlasını istiyor. Daha fazlasına sahip olmak için de birbirini ezmekten rahatsızlık duymuyor. 12 yaşındaki kız çocuğu 8.5 aylık hamile... Nasıl bir insan bunu yapabilir ki...

* Çok eşli ilişkiler yaşadınız mı?
Zaman zaman. Kendimi kaybettiğimin bir diğer göstergesi de budur. Benim gençlik dönemlerimle bugün arasında inanılmaz bir fark var. Dünyanın felsefesi değişti. Çok hızlı bir değişim yaşanıyor. Ben bu değişime kesinlikle ayak uyduramıyorum. Şimdi herkes, çocuklar bile, ünlü olmak istiyor. Sanki ünlü olmak iyi bir haltmış gibi! İnsanlık delirmiş!

* Bol cinsel ilişki, para, saygı ve sevgi... Şöhretin getirileri bunlar mı?
Saygı ve sevgiyi bir kenara koyalım. Bu ikisini `insan` olmakla da elde edersin. Bol cinsellik ve bol para... Emin olun bir süre sonra kabus gibi üzerinize çöküyor. Şöhret olmadan önce belediye otobüsüne biner, sahil boyunca gider gelirdim. O otobüslerde ne gördüysem, ne yaşadıysam, beni besliyordu. Şöhret benden dünyamı çaldı...

* Kadınlar sizi çok mu yordu?
Kadınlar konusunda fazla açgözlü olduğum bir dönem oldu. O sıralarda kadınların beni yorduğunu söyleyebilirim. Nedense kadınlarla ilişkilerimde sanki dünyanın en önemli işini yapıyormuş gibi durmaksızın çalıştım. Niyeyse? Zamparalık konusunda tavan yapmıştım. Ünlü olmadan önce de aklım fikrim kadınlardaydı. Hep peşlerine düştüm. Ortaokulda, lisede kızlarla sağlıklı ilişkiler kuramadığımız için üniversiteye başlayınca `Saldıray Abi` kimliğine büründüm. Bir tek kadını bile reddetmedim. `Kadın olsun da nasıl olursa olsun, gelsin bana` düşüncesiyle sanki kadınların soyu tükeniyormuş gibi istedim istedim istedim... Bir kadını ilk kez 35 yaşımdayken reddettim.

* Bugüne kadar kaç kadınla ilişkiniz oldu?
Saymadım... İnsan beraber olduğu kadınların çetelesini tutar mı? Günübirlik yaşadıysam da, ahlaksız davranmadım. Arkadaşlarım çeşitli rakamlar söylüyor ama hangisi doğru bilemem.

ACILIYDIM
* Liste çok mu kabarık?
Abartıyorlardır... İnşallah da o kadar kabarık değildir. Benim hakkımda bilinmeyen konulardan biri şudur; kendimi gece hayatına attığım veya yanımda birçok kadının olduğu dönemlerde hep aşk acısı yaşıyordum. Aslında gece gezmelerimin, yanımda birçok kadının olması da sevgilimden ayrıldığım için çektiğim acıların göstergesiydi
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Sabrina
Cafe Sahibi
Cafe Sahibi
avatar

Mesaj Sayısı : 2014
Yaş : 29
Nerden : *Hiç Bir Yerin Herhangi Bir Yerinden!*
Meslek : öörenci
Kayıt tarihi : 24/07/07

MesajKonu: Geri: Teoman`la Acı Bir Sohbet   Perş. Şub. 14, 2008 2:13 am

gerisi nerde yaf Shocked

_________________

###Dışardaki GÜRÜLTÜYÜ duymak İsTemiyorsan Müziğin Sesini Aç!!!!!!###

Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://cafe-rock.realbb.net
handsome
Moderatör
Moderatör


Mesaj Sayısı : 29
Yaş : 27
Nerden : dünyanın büyük gölgesinden
Meslek : öğrenci
Kayıt tarihi : 12/02/08

MesajKonu: Geri: Teoman`la Acı Bir Sohbet   Perş. Şub. 14, 2008 1:26 pm

Arkadaşlar haber yazarken bi sorun oluştu hatta siteden üyeliğim yok oldu tekrar üye oldum ama haberi düzeltemedim haberin devamı tabiikide var..
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://cafe-rock.realbb.ne
Sabrina
Cafe Sahibi
Cafe Sahibi
avatar

Mesaj Sayısı : 2014
Yaş : 29
Nerden : *Hiç Bir Yerin Herhangi Bir Yerinden!*
Meslek : öörenci
Kayıt tarihi : 24/07/07

MesajKonu: Geri: Teoman`la Acı Bir Sohbet   Perş. Şub. 14, 2008 9:51 pm

sana zahmet ekleyiversen çok sevindirik olcaz Laughing

_________________

###Dışardaki GÜRÜLTÜYÜ duymak İsTemiyorsan Müziğin Sesini Aç!!!!!!###

Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://cafe-rock.realbb.net
head.black
Moderatör
Moderatör
avatar

Mesaj Sayısı : 117
Meslek : öĞrEncİ
Kayıt tarihi : 31/12/07

MesajKonu: Geri: Teoman`la Acı Bir Sohbet   C.tesi Şub. 16, 2008 2:51 am

devamı haftaya Laughing Laughing
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
handsome
Moderatör
Moderatör


Mesaj Sayısı : 29
Yaş : 27
Nerden : dünyanın büyük gölgesinden
Meslek : öğrenci
Kayıt tarihi : 12/02/08

MesajKonu: Geri: Teoman`la Acı Bir Sohbet   C.tesi Şub. 16, 2008 3:35 pm

buyrun arakdaşlar devamını sonunda ekleyebildim:lol: Laughing
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://cafe-rock.realbb.ne
 
Teoman`la Acı Bir Sohbet
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
___Cafe-Rock___ :: Mesajım Var! :: Haberler-
Buraya geçin: